Dzisiaj jest środa 27 Maja 2015.
Imieniny obchodzą: Augustyn, Julian, Jan, Juliusz, Magdalena, Amanda

Nawigacja

Dni wolne w roku szkolnym 2014/2015

Programy

Organizacja pracy szkoły

Losowa Fotka

Klub Szkół Unicef

logo

Projekty

mm

pmp

Kontakt

Szkoła Podstawowa
im. St. Czarnieckiego
ul. Ratuszowa 29
73-210 Recz
tel 095 765 40 67
sekretariat@sprecz.eu

Aktualnie online

· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 16
· Najnowszy użytkownik: anetak

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Przetłumacz stronę


Powitanie

Witaj na oficjalnej stronie
Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Reczu

BIEGI ULICZNE

Biegi Uliczne organizowane są w Reczu   od 34 lat. Gospodarzem i organizatorem jest nasza szkoła i UKS Hetman. Do wspólnej rywalizacji zaprosiliśmy  reprezentacje szkół podstawowych i gimnazjalnych z powiatu choszczeńskiego i województwa zachodniopomorskiego. Odbyło się 18 biegów w kategorii dziewcząt i chłopców. Swoje biegi miały również przedszkolaki  i osoby niepełnosprawne. Na stadionie i ulicami naszego miasteczka biegało 600 młodych sportowców. Podczas zawodów panowała sportowa atmosfera, gościnność i sympatia dla wszystkich biegaczy. Najważniejszy jest start i przeżycie sportowej przygody. Drużyny rywalizowały o puchar Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego i Starosty Powiatu Choszczeńskiego. Nasza szkoła zdobyła najwyższe miejsce na podium,a indywidualnie każdy kto ukończył bieg jest zwycięzcą.

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PIĘKNEGO CZTANIA

28 kwietnia 2015 w Szkole Podstawowej w Reczu odbył się po raz siódmy Konkurs Pięknego Czytania. W tym roku postanowiliśmy wyjść poza mury naszej szkoły. Zależało nam, by uczestniczyły w  nim również szkoły gmin ościennych.  Pojawili się, spośród wielu zaproszonych, uczestnicy ze szkół w Drawnie i  Suchaniu.

Szkoła w Reczu reprezentowana była przez Bartosza  Smenta, Amelię Jankowską i Amandę Piwowar. W konkursie wzięło udział w sumie dwunastu uczniów z klas II i III.Uczestnicy czytali wylosowany fragment pochodzący z książek Grzegorza Kasdepke.

Komisji w składzie: Pani Janina Pawłowska,  Daniela Glińska i Anna Rakowska niezmiernie ciężko było wytypować zwycięzców.

Jury wyłoniło następujących  zwycięzców:

- Mistrz Pięknego Czytania klas II – Amelia Jankowska – SP Recz

- Wicemistrz Pięknego Czytania klas II – Bartosz Sment – SP Recz

- Mistrz Pięknego Czytania klas III – Amanda Piwowar – SP Recz

- Wicemistrz Pięknego czytania klas III – Rita Bonczek – SP Drawno

Zwycięzcom gratulujemy. Wszystkim uczestnikom i opiekunom dziękujemy za przybycie i życzymy wiele sukcesów.


W tym miejscu pragniemy podziękować osobom i instytucjom, bez których pomocy taka impreza nie mogłaby się odbyć. A są to: Bożena Karpińska, Krzysztof Konstantynowicz, Magdalena i Mirosław Nowakowie, Mirosław Krzwicki, Salon Fryzjerski- Aga,Rada Rodziców przy SP Recz oraz Rodzice klas I- III.

Za wsparcie finansowe i rzeczowe serdecznie dziękujemy.

Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej SP Recz

MUZYCZNE WIEŚCI

Dnia 22.04.2015 r. w Kaliszu Pom. odbył się Regionalny Festiwal Piosenki Przyrodniczej. Spora grupa wokalistów reprezentowała na tym festiwalu naszą szkołę. I miejsce wywalczyła Ala, a III- jej siostra Oliwia Konstantynowicz. Gratulujemy!


 

W piątek 24.04.2015 r. odbył się Powiatowy Przegląd Piosenki Dziecięcej na którym nasze wokalistki Alicja i Oliwia Konstantynowicz zdobyły tytuł laureata, a tym samym będą reprezentowały nasz powiat w przeglądzie wojewódzkim, który odbędzie się  na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Również duży sukces odniosła Hanna Gryczewska zdobywając wyróżnienie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

WARSZTATY EKOLOGICZNE

Images: ziemia.gifW marcu uczniowie klas IV- VI dwukrotnie uczestniczyli w warsztatach ekologicznych ”Rekultywacja składowisk odpadów komunalnych na terenie Związku Miast i Gmin Dorzecza Parsęty oraz gmin sąsiednich” organizowanych przez Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Lipiu. Dwudniowe zajecia mają na celu podnoszenie świadomości ekologicznej młodych ludzi oraz poznanie praktycznych sposobów gospodarki odpadami komunalnymi.
W trakcie warsztatów odbyły się zajęcia w terenie, zwiedzano Park Owadów w Lubnicy, gdzie odbyły się również zajęcia plastyczne.
Ośrodek Edukacji Ekologicznej przgotowuje kolejne projekty, w których również wezmą udział nasi uczniowie.

MATEMATYCZNE SUKCESY

Images: sr.jpgNasi uczniowie chętnie uczestniczą w konkursach matematycznych. W ostatnim czasie wzięli udział w dwóch konkursach powiatowych: Super Rachmistrz w Drawnie, gdzie Cyprian Guzek zdobył tytuł I Wicerachmistrza klas V, a Daria Konieczna I Wicerachmistrza klas VI oraz w  Konkursie Matematyczno- Przyrodniczym w Choszcznie, w którym Cyprian Guzek zajął I miejsce. Wszystkim zwycięzcom, uczestnikom i opiekunom p. K. Delegacz i p. W. Horoszkiewicz gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

KONKURS Z OKAZJI ŚWIATOWEGO DNIA OCHRONY ŚRODOWISKA

Images: lop.JPGDnia 16 kwietnia 2015 r. przedstawiciele naszej szkoły- A. Brydziński, Daria Konieczna i D. Parchem wzieli udział w konkursie z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska w Choszcznie. Pośród 10 zespołów z całego powiatu nasi uczniowie zajęli III miejsce.
Opiekunem drużyny była p. W. Horoszkiewicz.
Gratulacje!

DO RODZICÓW KLAS SZÓSTYCH

UWAGA RODZICE SZÓSTOKLASISTÓW

W związku z dotacją celową z budżetu państwa na darmowe podręczniki w roku szkolnym 2015/2016 dla klasy I gimnazjum informuję, iż uczniowie klas pierwszych ginazjum zostaną zaopatrzeni w darmowy komplet podręczników 01 września 2015r., na zasadzie wypożyczenia podręczników na jeden rok szkolny.
Proszę o nie kupowanie podręczników.

Dyrektor gimnazjum- Joanna Urbańska
Wygenerowano w sekund: 0.02
3,921,218 Unikalnych wizyt