Dzisiaj jest niedziela 29 Listopada 2015.
Imieniny obchodzą: Błażej, Saturnin, Fryderyk, Margerita

Nawigacja

Dni wolne w roku szkolnym 2014/2015

Programy

Organizacja pracy szkoły

Losowa Fotka

Klub Szkół Unicef

logo

Projekty

mm

pmp

Kontakt

Szkoła Podstawowa
im. St. Czarnieckiego
ul. Ratuszowa 29
73-210 Recz
tel 095 765 40 67
sekretariat@sprecz.eu

Aktualnie online

· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 16
· Najnowszy użytkownik: anetak

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Przetłumacz stronę


Powitanie

Witaj na oficjalnej stronie
Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Reczu

WYDARZENIA LISTOPADA

Andrzejki
Dnia 28 listopada 2015 r. Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę andrzejkową dla uczniów klas IV- VI. Zgodnie z tradycją członkowie SU przygotowali wiele wróżb, dzięki którym uczestnicy zabawy mogli odczytać swoją przyszłość ;).

Pasowanie Pierwszaków
25.11.2015r. w uroczysty sposób uczniowie klas pierwszych złożyli swoje pierwsze ślubowanie, a pani dyrektor B. Pokorska pasowała każdego z nich na ucznia Naszej Szkoły.Uczniowie usłuszeli wiele ciepłych  życzeń, których dopełnieniem były "Rożki obfitości". Z okazji "Dnia Pluszowego Misia" Samorząd Uczniowski podarował każdej klasie pluszowego przyjaciela.


Dzień Uśmiechu
20. 11.2015 r. członkowie Samorządu Uczniowskiego przygotowali wesołe buźki, które wręczali uczniom wszystkich klas, zachęcając w ten sposób do okazywania sobie życzliwości i uśmiechu. Pomysł "Dnia Uśmiechu" został zgłoszony przez Przewodniczącą SU Hanię Szremską, zorganizowany był w przeddzień Światowego Dnia Życzliwości.

Obchody Święta Niepodległości

Jak co roku uczniowie klas trzecich przygotowali uroczysty apel z okazji Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Swoim występem przybliżyli wszystkim uczniom ważne fakty z historii naszego kraju oraz pokazali, jak ważny jest patriotyzm. Swój występ zaprezentowali również  11 listopada 2015r.przed mieszkańcami naszego miasteczka. Opiekunami były: p. E. Kociuba i p. J. Bykowska.

Zaprzysiężenie Samorządu Uczniowskiego
Członkowie Samorządu Uczniowskiego i Sekcji Świetlicy wybrani w czasie wyborów przez społeczność uczniowską naszej szkoły przygotowali uroczystość zaprzysiężenia, w której udział wzięli również członkowie Aktywu Bibliotecznego oraz gospodarze klas.
Ślubowanie odbyło się w obecności Dyrektora Szkoły p. B.Pokorskiej i Wicedyrektora p. M. Piwowar.

WYDARZENIA PAŹDZIERNIKA

Images: teat1.jpgW dniu 13 października 2015 roku gościliśmy w naszej szkole Zespół teatralny „Grupa T” z Torunia. Aktorzy tej grupy przedstawili wszystkim naszym uczniom spektakl pod tytułem „Mniam, mniam”.Tematyka spektaklu wpisała się w założenia Szkolnego Programu Profilaktyki oraz realizowanego pod patronatem Kuratorium Oświaty w Szczecinie projektu „Szkoła promująca zdrowie”, a także programu „Europejski kodeks walki z rakiem”, promowanego przez Zachodniopomorskie Centrum Onkologii w Szczecinie, który nasza szkoła realizuje.

 

Koordynator przedsięwzięcia -   Marlena Mielczarek – pedagog szkolny


news: 1.JanPawel_II2.jpegDziesięć lat temu, w październiku 2005 roku zrodził się w naszych głowach pomysł na konkurs wiedzy o życiu i nauce głoszonej przez Jana Pawła II. Miało być to wydarzenie jednorazowe ale okazało się, ku naszej ogromnej radości, że stało się inaczej.

W piątek 24 października 2015 roku organizowaliśmy w naszej szkole X Gminny Konkurs Wiedzy o Papieżu Janie Pawle II. Udział w nim wzięli uczniowie klas IV, V i VI Szkoły Podstawowej
w Reczu i Lubieniowie.

A teraz to co najważniejsze: zwycięzcy!!!

W kategorii klas IV:

I miejsce- Marysia Barna- SP Recz

II miejsce –Natalia Piesyk- SP Recz

III miejsce – Pola Pilżys - SP Recz

W kategorii klas V:

I miejsce- Aleksandra Tomicz - SP Recz

II miejsce – Joanna Cymerman - SP Recz

III miejsce – Michał Nawrot – SP Lubieniów

W kategorii klas VI:

I miejsce- Sandra Stefańska – SP Lubieniów

II miejsce – Marlena Tokaj – SP Lubieniów

III miejsce – Barbara Stanik – SP Recz

Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom gratulujemy!!!

Organizatorzy: p. M. Mielczarek,p. K. Delegacz, p.E.Kosiło

 


Images: puch1.jpg W roku szkolnym 2015/2016 nasza Szkoła kolejny raz realizuje program – „Akademia Bezpiecznego Puchatka „Klasa pierwsza jest bardzo ważnym czasem dla dzieci, warto zwrócić wówczas uwagę na potencjalne zagrożenia, uświadamiając skutki niebezpiecznych zachowań w domu, szkole i na drodze.
„Akademia Bezpiecznego Puchatka” to ogólnopolski program edukacyjny, który wpisuje się w szczytną inicjatywę poprawienia bezpieczeństwa najmłodszych uczniów szkół podstawowych. Powstał on przy współpracy nauczycieli, metodyków wraz ze specjalistami z Kuratorium Oświaty Biura Prewencji i Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

 

 

· aneta dnia październik 29 2015 11:20:15 · 0 komentarzy · 0 czytań · Drukuj

INFORMACJA DLA UCZNIÓW I RODZICÓW

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Reczu informuje, że dnia 2 listopada 2015r (poniedziałek) w szkole nie będzie zajęć dydaktycznych. W godzinach od 7.00 – 13.00 zorganizowana jest opieka w świetlicy szkolnej.

TU JEST NASZ DOM

Images: stefan_czarniecki2.jpgW ramach realizacji programu edukacyjnego zaprosiliśmy do naszej szkoły pracownika naukowego  Uniwersytetu Szczecińskiego dr Pawła Migdalskiego. Uczniowie klasy szóstej mieli możliwość udziału w fantastycznej przygodzie z dziedziny historii naszej małej Ojczyzny. Podczas prelekcji dowiedzieliśmy się dużo nowinek z życia naszego patrona Stefana Czarnieckiego i jego zasług dla Recza. Zajęcia te były bardzo interesujące i z niecierpliwością czekamy na zaproszenie do udziału w konferencji naukowej na Uniwersytecie Szczecińskim.

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

news: matematyka.jpg01 września 2015 r. odbyła się w szkole inauguracja nowego roku szkolnego 2015/2016. Rok ten jest rokiem otwartej szkoły, szkoły która jest otwarta na kulturę, sztukę, sport i środowisko lokalne.

Wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły życzymy satysfakcjii radości w procesie edukacyjnym.

WYPOŻYCZENIE PODRĘCZNIKÓW

UWAGA RODZICE I UCZNIOWIE

Informujemy, że wypożyczanie podręczników z rządowego programu odbędzie się
dnia 1września 2015 r.(wtorek)

EGZAMIN POPRAWKOWY

EGZAMIN POPRAWKOWY

Egzamin poprawkowy z matematyki odbędzie się 26 sierpnia 2015 r.(środa), godz. 9.00 sala nr 41.
Wygenerowano w sekund: 0.04
4,122,141 Unikalnych wizyt