Dzisiaj jest poniedziałek 24 Października 2016.
Imieniny obchodzą: Rafał, Marcin, Alojzy, Antoni, Areta, Marta

Nawigacja

Dni wolne w roku szkolnym 2014/2015

Programy

Organizacja pracy szkoły

Losowa Fotka

Klub Szkół Unicef

logo

Kontakt

Szkoła Podstawowa
im. St. Czarnieckiego
ul. Ratuszowa 29
73-210 Recz
tel 095 765 40 67
sekretariat@sprecz.eu

Aktualnie online

· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 16
· Najnowszy użytkownik: anetak

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Przetłumacz stronę


Powitanie

Witaj na oficjalnej stronie
Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Reczu

KONKURS KUBUŚ PUCHATEK

Świetlica szkolna klas I- III przy Zespole Szkół w Reczu organizuje

KONKURS MIĘDZYSZKOLNY SKIEROWANY DO WYCHOWAWCÓW ŚWIETLIC SZKOLNYCH

news: kub1.jpg

pt: ,,Kubuś Puchat
ek”

Regulamin konkursu w załączniku. Termin nadsyłania prac
06.10 2016r.- 20.10.2016r.


regulaminWYJAZD INTEGRACYJNY KLASY VIB

Dnia 07.10.2016 r. godzinie 13.30, w ramach integracji klasowej, udaliśmy się do miejscowości Rybaki, do „Młyna w Dolinie Iny”. 
Gdy dotarliśmy na miejsce, zajęliśmy się rozpakowywaniem jedzenia. Potem przyszedł czas na zabawy. Bawiliśmy się między innymi w Mustangi. Pani Małgosia nauczyła nas też nowego tańca z Klanzy. Było bardzo wesoło. Po takiej dawce rozrywki mocno zgłodnieliśmy, więc postanowiliśmy zjeść przywiezione smakołyki. Kiełbaski upieczone na grillu smakowały wyśmienicie. Najedzeni wyszliśmy ze stodoły na zewnątrz i choć czasami popadał deszczyk, nie przeszkadzało nam to w świetnej zabawie. Graliśmy w piłkę, huśtaliśmy się na huśtawce zawieszonej na drzewie oraz zrobiliśmy mnóstwo zdjęć, aby zapamiętać na długo ten wyjątkowy dzień. Zorganizowaliśmy też Klasowy Turniej Tenisa Stołowego, w którym wygrała nasza pani. Drugie miejsce zajęła Ola Tomicz, a trzecie Kacper Szczepański. Hasaliśmy jeszcze długo. Później przyjechali po nas rodzice.
Uważamy, że warto organizować takie klasowe spotkania, ponieważ można się lepiej poznać i zrelaksować. Dziękujemy pani J. Kwaśnik i pani M. Juszkiewicz za opiekę podczas tego spotkania.
Autorzy tekstu: A.  Piesyk, K. Majcher, J. Szmyt, K. Szczepański, O. Kostrzewa, I. Kowalewski

LEŚNA AKADEMIA SPORTU

Images: lesna1.jpgWe wtorek 11 października 2016 r. w Zespole Szkół w Reczu gościliśmy Gwiazdy Sportu: Marka Kolbowicza – złotego medalistę Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w 2008 r. oraz wielokrotnego mistrza świata w wioślarstwie, Pawła Januszewskiego – mistrza  Europy w biegu na 400 m przez płotki, uczestnika Igrzysk Olimpijskich w Sydney w 2000 r. oraz Sebastiana Chmarę – wieloboistę, mistrza świata z 1999 r. oraz mistrza Europy z 1998 r., uczestnika Igrzysk Olimpijskich w Atlancie w 1996 r.
Wizyta tak znanych sportowców była związana z projektem Leśna Akademia Sportu Dzieci i Młodzieży, realizowanego przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej z p. Agnieszką Żeglińską jako koordynatorką  oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. 
Zespół Szkół w Reczu był jedną z 10 szkół w województwie zachodniopomorskim, która wygrała projekt, dzięki któremu uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej mogli potrenować, poćwiczyć i pobiegać z mistrzami. Wiemy, że wszyscy uczestnicy imprezy byli z niej bardzo zadowoleni. Uczniowie otrzymali pamiątkowe koszulki, zestawy do ćwiczeń, mogli zrobić sobie zdjęcie, otrzymać autograf oraz porozmawiać  z p. Markiem, p. Sebastianem i p. Pawłem.
Bardzo nam miło, że mogliśmy gościć w naszej szkole reprezentację Szkoły Podstawowej z Korytowa – z p. dyrektor Agnieszką Czukiewską, Szkoły Podstawowej w Zamęcinie z p. dyrektor Danutą Strużyńską-Gryćko oraz z reprezentantami Szkoły Podstawowej ze Sławęcina (p. dyrektor nie mogła być obecna) a także Burmistrza Recza p. Wiesława Łońskiego.
Impreza odbyła się dzięki zaangażowaniu nauczycieli wychowania fizycznego – p. Jakuba Drapińskiego – koordynatora, p. Moniki Olender-Zań, p. Barbary Pokorskiej oraz p. Artura Stąporka, a także dzięki wsparciu następujących osób:
p. Agnieszki Koźbiał – dyrektora MGOKiS – przygotowanie hali
p. Izabeli Rogan – Urząd Miejski w Reczu - współorganizacja
redakcji gazety GIMpress, telewizja Echo – oprawa medialna
UKS Hetman Recz - współorganizacja
UKS Ina Recz - współorganizacja
Paweł Lewandowski – zabezpieczenie medyczne
Dziękujemy Wszystkim za uczestnictwo i miłą zabawę. Cieszymy się, że mogliśmy poznać tak sympatycznych ludzi.

Maciej Gryczewski
Dyrektor Zespołu Szkół w Reczu

DZIEŃ PAPIESKI

Images: 22.jpgDnia 9 października 2016 r. poraz kolejny obchodziliśmy Dzień Papieski, w tym roku pod hasłem "Bądźcie świadkami miłosierdzia". W kościele parafialnym uczniowie Zespołu Szkół wzięli udział w montażu słowno- muzycznym. Z wielką dojrzałością i uczuciem wyrecytowali wiersze i zaśpiewali utwory muzyczne. Przedstawienie pozwoliło przybliżyć nam sylwetkę Jana Pawła II i jego nauczanie.

ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA KLAS III

Images: DSC03787.JPGDnia 5 października 2016 roku obchodziliśmy Święto Pieczonego Ziemniaka. Brali w nich udział uczniowie klas trzecich Szkoły Podstawowej w Reczu. Uroczystość odbyła się  w Żeliszewie. W programie było zbieranie ziemniaków, zabawy sportowe z  ziemniakiem w tle- min skoki w workach, toczenie ziemniaków, przenoszenie ziemniaków na łyżkach, celowanie ziemniakiem.
Po „ ciężkiej pracy”  i dużym zaangażowaniem w zabawach zabraliśmy się do pieczenia ziemniaków, jabłek i kiełbasek. Rodzice zadbali o pyszny deser i gorącą herbatę. Oprócz tego, że mieliśmy możliwość poznać specyfikę pracy na wsi, doskonale bawiliśmy się również tworząc ziemniaczane ludki. Wycieczka wszystkim się tak bardzo podobała, że dzieci chętnie pojechałyby ponownie.

ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna, która odbyła się w naszej szkole w dniu 30 września 2016 r. Miała ona na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli ją zapomnieć, mieli okazję nadrobić te zaległości. Natomiast dorośli – mogli popisać się doskonałą znajomością trudnych przypadków tabliczki mnożenia podczas… egzaminów!
Nie przypominały one poważnych testów znanych z życia, a egzaminatorami byli uczniowie, wydawałoby się mniej surowi i wymagający.
Gospodarzami tej akcji byli uczniowie klas III Szkoły Podstawowej . To oni wspólnie z wychowawcami: Renatą Polarczyk, Danutą Cybulską –Czerniak, Grażyną Borkowską i Dagmarą Mikułą przygotowali wiele gier ułatwiających naukę tabliczki mnożenia.
Dziękujemy wszystkim tym, którzy wsparli nas w organizacji imprezy. Szczególne podziękowania za pomoc finansową oraz materialną dziękujemy Radzie Rodziców ZP w Reczu, Salon fryzjerski AGA A, Stępniak, Apteka Recz D. Mazurek
Do zobaczenia za rok na kolejnym Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia.

NOC W DRAWNIE III A

Images: DSC_0203.JPG30 września 2016r. nasza klasa III a  pod opieką wychowawczyni pani Renaty Polarczyk i pani Magdy Karcz udała się do Drawna, aby tam spędzić noc w szkole wraz z klasą III c ze Szkoły Podstawowej w Drawnie.
Na miejsce dotarliśmy o godz. 17.30. Tam czekali na nas koledzy i koleżanki z Drawna ze swoją wychowawczynią panią Mirosławą Lewandowską. Przywitali nas bardzo ciepło i od razu pomogli nam nieść nasze torby i walizki. Już wtedy zawarliśmy pierwsze znajomości. Okazało się, że klasa, w której spaliśmy, była już przygotowana. Na podłodze leżały materace poprzykrywane kocami.
Podczas pobytu czekało na nas wiele atrakcji. Były podchody na terenie miasta, zabawy integracyjne, Piżama Party, nocne zwiedzanie szkoły z latarkami, opowiadanie dowcipów, oglądanie filmu, gra w ping – ponga, mecz piłki nożnej, poranna gimnastyka, malowanie kredą na asfalcie, układanie kompozycji z kasztanów, układy taneczne przy muzyce, spacer Promenadą nad jeziorem.
Pogoda nam dopisywała. Humory też. Czas minął  bardzo szybko. Cieszymy się, że mogliśmy spotkać się z naszą koleżanką Karoliną Głowacką, która z rodziną  przeprowadziła się do Drawna i chodzi do klasy III c. Ona też bardzo się ucieszyła. Przedstawiła nam swoich przyjaciół z obecnej klasy.
Podczas tego wyjazdu poznaliśmy dużo kolegów i koleżanek. Będziemy do siebie pisali listy i planowali następne spotkania. Ta wyjazdowa noc  w Szkole Podstawowej w Drawnie bardzo nam się podobała.

Uczniowie klasy III a z wychowawczynią

WYCIECZKA VI A

Images: P9230009.JPGDnia 23.09.2016 roku, w piątek, my uczniowie klasy VI a wybraliśmy się nad jezioro Rajsko aby pożegnać lato. Piesza wycieczka trwała w godzinach od 16:00 do 18:30.
Zebraliśmy się przed Domem Kultury w Reczu i tam zrobiliśmy sobie pierwsze grupowe zdjęcie. Później  wyruszyliśmy w kierunku ulicy Owocowej. W czasie długiego spaceru rozmawialiśmy, śmialiśmy się, podziwialiśmy piękno przyrody- co uwieczniliśmy na zdjęciach. Po pewnym czasie na drodze pomiędzy polami spotkaliśmy naszych kolegów Kamila i Mateusza, co mogło świadczyć o tym, że jesteśmy już na miejscu. Nad jeziorem było bardzo pięknie. Czekała tam na nas pani Anna Papierska, mama Kamila, która przygotowała dla nas ognisko. Nie dużo czasu minęło i każdy rzucił się na przygotowane kije, aby usmażyć sobie kiełbaski i … pianki. Było pyszne! Gdy wszyscy już zjedliśmy chłopcy zaproponowali grę w piłkę. Wszyscy graliśmy bardzo chętnie, dołączyła do nas także Kasia i pozostałe dziewczyny. Kiedy skończyliśmy, ktoś zaproponował abyśmy zagrali w chowanego. To dopiero była zabawa!!! Każdy chciał się bawić. Było bardzo fajnie i śmiesznie. Niektórzy chowali się w pobliskim lesie, inni w trawie a jeszcze inni ukryli się na pomoście… Naszą zabawę przerwała nasza wychowawczyni  pani Marlena Mielczarek i pani Katarzyna Delegacz. Musieliśmy już wracać do Recza. Podczas super zabawy czas płynie bardzo szybko. Każdy z nas ubrał bluzy, spakował swoje rzeczy i ruszyliśmy w drogę powrotną.
Moim zdaniem warto organizować takie wycieczki.
Bardzo dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu ogniska państwu Annie i Krzysztofowi Papierskim.
Autor tekstu- Bartosz Leśniak
Autor zdjęć- Filip Zieliński

ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT

Images: IMG_7512.JPGW dniu 4 października 2016 r. w Zespole Szkół w Reczu odbyła się uroczystość z okazji obchodów ,,Światowego Dnia Zwierząt’. Spotkanie zostało zorganizowane dla uczniów Szkoły Podstawowej klas V-VI i Gimnazjum na hali sportowej. Natomiast uczniowie Szkoły Podstawowej klas I-III oraz Przedszkola Miejskiego mieli okazję obejrzeć wystawę przyniesionych zwierząt zgromadzonych w bibliotece szkolnej.


Cała uroczystość nie odbyłaby się bez zaangażowania wielu uczniów i nauczycieli. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy na potrzeby tego święta wykonali plakaty, prezentacje i pomagali w obsłudze. Szczególne podziękowanie składamy uczniowi Karolowi Stąporkowi, który podłączył cały sprzęt komputerowy. Podziękowania należą się państwu nauczycielom wymieniając wg kolejności alfabetycznej: Wiesławie Horoszkiewicz, Grzegorzowi Jurkiewiczowi, Małgorzacie Juszkiewicz, Dagmarze Mikule, Jerzemu Mikule, Małgorzacie Piwowar, Marioli Romanowskiej, Józefowi Romanowskiemu, Arturowi Stąporkowi i Bernadecie Śliwińskiej. Dziękujemy bardzo paniom Krystynie Lipka i Teresie Tumin, które przyprowadziły dzieci z Przedszkola Miejskiego.


zdjęcia

Wygenerowano w sekund: 0.10
4,604,950 Unikalnych wizyt