Dzisiaj jest niedziela 25 Września 2016.
Imieniny obchodzą: Aurelia, Władysław, Kleofas, Kamila

Nawigacja

Dni wolne w roku szkolnym 2014/2015

Programy

Organizacja pracy szkoły

Losowa Fotka

Klub Szkół Unicef

logo

Projekty

mm

pmp

Kontakt

Szkoła Podstawowa
im. St. Czarnieckiego
ul. Ratuszowa 29
73-210 Recz
tel 095 765 40 67
sekretariat@sprecz.eu

Aktualnie online

· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 16
· Najnowszy użytkownik: anetak

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Przetłumacz stronę


Powitanie

Witaj na oficjalnej stronie
Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Reczu

ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

news: logo16.pngAkcja ŚDTM jest wielkim szkolnym wydarzeniem. Najpierw są przygotowania, podczas których dzieci przypominają sobie tabliczkę mnożenia w trakcie zabaw: „Hasło dnia”, „Marmur” oraz „Matematyczne spacery”. Potem jest już 30 września, czyli sprawdzenie „tabliczkowej wiedzy” podczas egzaminów. Nauczyciel może przeprowadzić akcję w klasie, szkole i w mieście. Dzieci stają się egzaminatorami i sprawdzają znajomość tabliczki mnożenia starszych kolegów oraz dorosłych.( więcej informacji na stronie http://www.wmtday.org/pl)


SPOTKANIE AUTORSKIE Z IZABELLĄ KLEBAŃSKĄ

Images: kleb.jpg13 września 2016r., dzięki dotacji Starostwa Powiatowego w Choszcznie, gościliśmy w naszej szkole Panią Izabellę Klebańską, absolwentkę  Akademii Muzycznej w Łodzi, autorkę książek, bajek, piosenek, teledysków muzycznych,  dobranocek oraz scenariuszy programów telewizyjnych dla dzieci i młodzieży.
Podczas niezwykle żywiołowego spotkania, które prowadzone było w oparciu o najnowszą książkę  zatytułowaną „Jak tańczono przed wiekami, czyli taniec z figurami”, Pani Izabella w bardzo przystępny sposób zapoznała uczniów klas IV i V z podstawowymi krokami i figurami tańców dworskich. Zabrała również dzieciaki w pasjonującą podróż po ich historii. Całe spotkanie miało charakter warsztatów, podczas których królowały muzyka, ruch i edukacja.
Warto dodać, że w czasie spotkania, Pani Klebańska, posługując się dowcipnym wierszem i skrzypcami, ilustrowała własne teksty muzyką na żywo.

SPOTKANIA Z RODZICAMI

SPOTKANIA Z RODZICAMI

W dniu 15 września 2016 r. w Zespole Szkół w Reczu odbędą się spotkania wychowawców klas z rodzicami.

Harmonogram spotkań:

Godz. 15.15 – spotkania z Rodzicami wychowawców klas I – III Szkoły Podstawowej. Spotkania odbędą się w budynku „Czerwonej Szkoły”.

Godz. 16.15 – spotkania z Rodzicami wychowawców klas IV-VI Szkoły Podstawowej. Spotkania odbędą się wg wykazu sal podanego przy wejściu do budynku szkoły.

Godz. 15.15 – spotkanie Rodziców uczniów Gimnazjum z dyrektorem Zespołu Szkół oraz przedstawicielem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Spotkanie odbędzie się  w holu Hali Sportowej

Godz. 16.15 – spotkania z Rodzicami wychowawców klas I-III Gimnazjum. Spotkania odbędą się wg wykazu sal podanych przy wejściu do budynku szkoły.


PASOWANIE NA CZYTELNIKA

Images: czytanie.jpgDnia 05 września 2016 roku klasy drugie odwiedziły bibliotekę szkolną. Podczas spotkania
odbyło się również uroczyste PASOWANIE NA CZYTELNIKA.Uczniowie dowiedzieli się, jak dbać o książki i korzystać ze zbiorów biblioteki i czytelni.
Organizatorem spotkania była p. M. Romanowska.

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2016/2017


1 września zainaugurowaliśmy rok szkolny 2016/2017 po raz pierwszy w Zespole Szkół w Reczu. Wszystkich przybyłych na tę uroczystość: uczniów, rodziców, pracowników szkół oraz przedstawicieli organu prowadzącego serdecznie przywitali dyrektor Pan Maciej Gryczewski oraz wicedyrektor Pani Barbara Tomicz. Szczególnie gorąco powitani zostali pierwszoklasiści, którzy otrzymali tego dnia pamiątkowe plakietki i to właśnie im przypadł zaszczyt obwieszczenia pierwszym dzwonkiem rozpoczęcia nowego roku szkolnego.
W tym tak uroczystym dniu przywołany został również ważny w historii Polski, 1 września 1939 r., kiedy to klasy nie doczekały się uczniów, a dźwięk szkolnego dzwonka zagłuszyły syreny alarmowe, dzień rozpoczęcia II wojny światowej.
Podczas apelu wspomniano także postać patrona naszego gimnazjum – wspaniałego pedagoga i wielkiego człowieka Pana Adolfa Długosza, który odszedł 21 sierpnia 2010 r.
Miłym akcentem były podziękowania za pracę i wkład wniesiony w rozwój lokalnej oświaty przekazane dotychczasowym dyrektorom szkół przez Burmistrza Recza Pana Wiesława Łońskiego: Pani Joannie Urbańskiej, Pani Barbarze Pokorskiej, Pani Małgorzacie Piwowar oraz Panu Jerzemu Mikule, a także życzenia dla nowej dyrekcji.
Podziękowania dotychczasowym dyrektorom przekazały również Przewodniczące Rad Rodziców Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum: Pani Violetta Konstantynowicz i Pani Agnieszka Wyroślak.
W roku szkolnym 2016/2017 w Zespole Szkół w Reczu naukę rozpoczęło prawie pięciuset uczniów. Wszystkim życzymy wielu sukcesów oraz wspaniałej atmosfery sprzyjającej zdobywaniu wiedzy.

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

Inauguracja roku szkolnego 2016/2017 w Zespole Szkół w Reczu odbędzie się
01 września 2016 roku o godz.9.00 w Hali Widowiskowo- Sportowej w Reczu
ul. Ratuszowa.

Dyrektor Zespołu Szkół w Reczu Maciej Gryczewski

PODRĘCZNIKI

UWAGA RODZICE UCZNIÓW KLAS SZÓSTYCH

Podręczniki i ćwiczenia  do języka niemieckiego "Ich und du" wyd. Sz. PWN obowiązują tylko uczniów z kierunku Lubieniów, Nętkowo, Grabowiec.
Wygenerowano w sekund: 0.01
4,559,815 Unikalnych wizyt